Iskolatej program

A nevelési-oktatási intézményeknek kiemelten fontos szerepük van abban, hogy a gyermekek hozzájuthassanak a fejlődésükhöz szükséges ásványi anyagokhoz és vitaminokhoz. Magyarországon 2004 óta működik az Európai Unió és a Magyar Állam által finanszírozott iskolatej program. 2023 szeptemberében ismét elindult az Óvoda- és iskolatej program, így jelenleg több mint 22 ezer gyermeknek, óvodásnak és iskolásnak, közel 120 intézménybe szállítunk egészséges tejtermékeket; poharas tejet és gyümölcsjoghurtot. Az intézményekbe eljuttattuk a programot népszerűsítő plakátokat, amik az intézmények bejáratainál lettek kihelyezve jelezve, hogy az adott intézménybe a Naszálytej Zrt. tejtermékeit fogyasztják a gyermekek.

Kedves Gyerekek!
Tudjátok-e a helyes választ a következő kérdésekre?

Szia! Egy kis segítség:
a honlapunkon minden
választ megtalálsz!

Szia! Egy kis segítség:
a honlapunkon minden
választ megtalálsz!

karakter

A tej a hasznos kalcium mellett tartalmaz D vitamint?

Az iskolatej csak az iskolások számára érhető el?

A tej zsírtartalma minden tejterméknél azonos?

Az UHT tej és az ESL tej ugyanabból a tejből készül?

Található az iskolatejben tartósítószer?

Az Iskolásoknak órarenddel, az óvodásoknak pedig kifestővel készültünk az iskolakezdésre, amiket letölthető PDF verzióban ide is feltettünk.

Kifestő A4                                                                       Tarka Órarend A5